DEVREK KAMPÜSÜ GELENEKSEL TANIŞMA KAHVALTISI (03/10/2019)

Devrek Belediyesi katkılarıyla Devrek Kampüsünde eğitim gören öğrencilere yönelik tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenlendi.

Devrek Kampüsü bahçesinde düzenlenen kahvaltı etkinliğine Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, DMYO ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu, Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Feride Öztürk, ilçe protokolü, İdari ve Akademik Personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

REKTÖR ÇUFALI; “HIZLA BÜYÜYEN BİR KAMPÜSÜZÜMÜZ VAR”

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Devrek şirin ve güzel bir ilçedir. Doğasıyla, iklimiyle, insanlarıyla öğrencilerimizin memnun kaldığı bir ilçedir. Bu nedenle öğrencilerimizin buradan memnun bir şekilde ayrılacakları inancındayım. Eğitim sürecinizde acısıyla tatlısıyla çok güzel hatıralar biriktireceksiniz. Umarım burada güzel yıllar geçirir ve güzel hatıralarla buradan ayrılırsınız. Sizlerden tek bir talebim var. Derslerinize çok iyi çalışın ve ders dışı faaliyetlerden de geri kalmayın. Sportif ve kültürel faaliyetlerde de yer alarak kendinizi gösterin. Bizler sizin için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Üniversitemiz sürekli büyüyor ve bu yıl da ilk defa Adalet Meslek Yüksekokulumuza öğrenci aldık ve yüzde yüz doluluk oranına ulaştık. Aşçılık mutfağı ile ilgili teorik ve altyapı çalışmalarımız devam etmekle birlikte yakında fiili olarak da çalışmalarımız başlayacak. Bu vesileyle Aşçılık Mutfağına katkılarından dolayı Cilas Kauçuk A.Ş.’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarına desteklerinden dolayı minnettarım” ifadelerine yer verdi.  

 

BAŞKAN BOZKURT; “ÇETİN ABİNİZ OLARAK YANINIZDAYIM”

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Bozkurt, “Devrek Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projeleriniz de dahil olmak üzere her sorununuzda birebir muhatabınız olarak karşınızda bir Çetin abiniz var. Beni Belediye Başkanı olarak değil Çetin abiniz olarak görün. Şahsım ve tüm Belediye Personelimle sizlerin her zaman yanındayım. Çünkü ben de veli oldum ve gurbette yaşamanın, öğrenci olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Aileleriniz sizin için emek sarf ederek buralara kadar gönderiyor. Artık sizler ailelerinizin bir ferdi olduğu kadar Devrek ailesinin de bir ferdisiniz. Sizden özel bir ricam var. İlçemizde yaşadığınız dinamiklerin içinde olmaya gayret edin. Devrek’teki sosyal ve kültürel etkinlikleri takip edin” diye konuştu.

 

KESİKOĞLU; “KENTİN DİNAMİKLERİYLE BİRLİKTE HAREKET ETMEKTEN ÇOK MUTLUYUZ”

Devrek Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu ise protokolü selamlayarak, “Geleneksel hale getirmiş olduğumuz ve her sene Devrek Belediyesi ile işbirliği içerisinde devam ettirdiğimiz tanışma kahvaltımıza hoş geldiniz. Kampüsümüz 2001 yılında hayatına başlamış ve hızla büyüyerek her geçen yıl öğrenci sayımız artmıştır. Devrek Kampüsünde Devrek MYO, Uygulamalı Bilimler ve bu yıl ilk defa öğrenci aldığımız Adelet MYO ile birlikte 11 bölüm ve 14 programla eğitim hizmetine devam etmekteyiz. 2700 civarında kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır. Kentin dinamikleriyle birlikte hareket etmekten çok mutluyuz. Gerçekten doğası, tabiatı ve güler yüzlü insanlarıyla her zaman bizim yanımızda olan bir Devrek halkı var. Bu kahvaltı organizasyonunda da katkıları olan Devrek Belediyemize ve emeği olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan protokol konuşmalarının akabinde öğrenciler ve akademisyenler protokol ile birlikte kahvaltı yaptı ve sohbet ettiler. Öğrenciler istek ve taleplerini gerek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a, gerek üniversite Rektörü Mustafa Çufalı’ya ve gerekse de Müdür Kesikoğlu’na bire bir ilettiler.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin