15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı gerçekleştirildi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

ZBEÜN Devrek Kampüsü'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bir dizi etkinlikle anıldı.

Devrek Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirilen programa akademik ve idari personel katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından idari personelimiz Murat Kavak tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar okundu. 

Duaların okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Öğr. Gör. Dr. Tuğba Teke , “Gazi Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını ve milletimizi topyekün harekete sevk eden Milli Mücadele ruhu ne idiyse 15 Temmuz gecesi milletimizi harekete geçiren mücadele refleksi de oydu. Birlik ve beraberlik duygusu, millet olma bilincini kuvvetlendiren böylesi zor günlerde daha güçlü bir şekilde hissediliyor. 15 Temmuz darbe girişimi hiç şüphesiz tarihimize kara bir leke olarak geçti ama aynı zamanda millî iradenin bütün görkemiyle tecelli ettiği bir Demokrasi Zaferi olarak da hafızalarımıza kazındı. Milletimiz bir kez daha geleceğine ancak kendisinin karar vereceğini açık ve net şekilde ortaya koydu” ifadelerine yer verdi.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Öğr. Gör. Kadriye Pınar Özer, ”45 yıllık sinsi bir yapılanma ile 15 Temmuz 2016 gecesi Milletimizin geleceğine kastetmeye çalışan hain terör örgütüne karşı kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde ülkemiz yolundan şaşmadan, irtifa kaybetmeden, kendi kararlarını kendisi veren, güçlü ve bağımsız bir ülke olduğunu tüm Dünyaya göstermiştir ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz kısa filminin gösterimi gerçekleştirildi ve fuaye alanında hazırlanan 15 Temmuz fotoğraf sergisi gezildi.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin